Dzień Dziecka 2024
Dorośli często mówią, że dzieckiem jest się do momentu, kiedy ma się jeszcze żyjących rodziców. Uważam, że to irracjonalne i, co ważniejsze, niesprawiedliwe. 😔
Weźmy sobie za przykład pięcioletniego Kacpra (nazwijmy go tak na potrzeby przykładu). Kacper tuż po urodzeniu został osierocony i trafił pod opiekę domu dziecka. Czy to sprawia, że ten chłopiec traci prawo do nazywania się dzieckiem, mimo, że nie miał nijak wpływu na tą sytuację? Czy traci prawo do celebrowania Dnia Dziecka, mimo, że ma pięć lat i jest dzieckiem, ale nie ma rodziców? Bardzo niesprawiedliwe, prawda?
Jak więc ocenić, do jakiego wieku powinniśmy obchodzić Dzień Dziecka? Odpowiedź jest banalnie prosta: do momentu, do którego to święto ma dla nas jakieś znaczenie, do momentu, do którego chcemy. Nieważne, czy mamy lat pięć, piętnaście, czy pięćdziesiąt - w każdym wieku, jeśli tylko jakieś święto coś wnosi do naszego życia i chcemy upamiętnić, celebrować to, co ze sobą niesie (tutaj: celebrowanie obecności naszego wewnętrznego dziecka), jak najbardziej powinniśmy to robić! Jak? Jak tylko chcemy, jeśli tylko nie robimy tym krzywdy innym (sobie najlepiej też nie)! 😅😇
Ja, na tą okazję, przygotowałam dla was i waszych dzieci (nawet tych wewnętrznych) specjalny prezent - gazetkę tematyczną. E-book, który możecie sobie dowolnie kserować, a nawet przekazywać dalej i co ważniejsze - czerpać z niej pełnymi garściami!
Niestety nie mam możliwości wgrać tu pliku .pdf, ale wrzucam wam wszystkie jej strony w postaci grafik. Nie powinno być problemu z wydrukowaniem ich.
Dobrej zabawy! 😀😁
Komentarze
Prześlij komentarz